Kolędnicy Misyjni
...

MENU TEMATYCZNE:

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

Ferie zimowe - Dni formacji ⇒ 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
   

KOLĘDNICY MISYJNI 2019

 

HASŁO TOGOROCZNEGO KOLĘDOWANIA TO: 

„YZGY HABAR! KEL BALALAR!”

Jest to język kazachski, używany w Kazachstanie,

gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku.

W języku polskim w wolnym tłumaczeniu hasło oznacza:

"DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!"

KOLĘDUJEMY W GRUDNIU

- 11 STYCZNIA SPOTKAMY SIĘ

W KRYNICY !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARCHIWUM 2016
Podsumowanie misyjnego kolędowania 2016

Zakonczyliśmy tegoroczne dzieło kolędników misyjnych. W przedsięwzięciu tym, w prawie 420 parafiach wzięło udział ponad 21 tysięcy dzieci, a odwiedziły one, jak co roku, około 150 tys. mieszkań i domów. Zebraliśmy ponad 1 mln 600 tyś. zł.

Jest już tradycją, że po zakończeniu kolędowania organizowane jest diecezjalne spotkanie kolędników. W XVIII takim spotkaniu w Mielcu, któremu przewodniczył biskup diecezjalny i które jest formą corocznego Kongresu Misyjnego dzieci w diecezji tarnowskiej, wzięło udział niemal 1620 dzieci z 64 parafii diecezji, ponad 50 księży i sióstr oraz niemal 200 opiekunów świeckich. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyliu się w to wielkie dzieło kolędników misyjnych.

 

         FILMOWE WSPOMNIENIE Z KOLĘDY

 


Już po raz dwudziesty czwarty Kolędnicy Misyjni diecezji tarnowskiej pojawią się na drogach i ulicach naszych parafii, by dzielić się radością z pamiątki narodzin Zbawcy świata. Będą oni odwiedzać domy, a w nich na drzwiach, które dla nich się otworzą, tradycyjnie umieszczą napis: C+M+B 2016 (/Christus mansionem benedicat/ – niech Chrystus błogosławi temu domowi). Z tym bowiem przychodzą: żeby dobrze życzyć.

By wizyta małych misjonarzy była owocna dla nich i dla przyjmujących ich osób, nie możemy nie dołożyć starań o przygotowanie całego przedsięwzięcia. Kolędnicy przychodzą też i po to, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie. Tak więc za uświadamianie, że „wiele jest serc, które czekają na Ewangelię”, winniśmy być im wdzięczni. Przyjmijmy ich z miłością, doceńmy przygotowaną przez nich scenkę, w której występują zarówno postaci z szopki, jak i przedstawiciele tych dzieci, którym pospieszymy z materialną pomocą. Dlatego pamiątkę, którą od nich dostaniemy, potraktujmy jako symbol wdzięczności tych dzieci, które będą się cieszyć z naszej pomocy i dziękować Bogu za naszą wiarę.

Kolędnicy, posłani w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, powędrują do wielu domów i mieszkań, bo dzieci i młodzież...

W uroczystość Objawienia Pańskiego przeżywać będziemy Misyjny Dzień Dzieci. Wtedy właśnie, za przykładem Mędrców, kolędnicy misyjni przyniosą Jezusowi w darze swój trud kolędowania, radości i smutki z nim związane, a także zebrane ofiary, które będą przeznaczone dla wielu dzieci przez realizację różnorodnych projektów.

Od dwudziestu trzech lat obserwujemy znaczny rozwój misyjnej kolędy w naszej diecezji. Zaczynaliśmy przecież w roku 1993 w 12 parafiach. Od tego czasu liczba parafii ciągle wzrasta, a w roku ubiegłym w tym wymownym przedsięwzięciu wzięło udział aż 416 parafii. To wielka armia ponad 21 000 dzieci, które odwiedzają tysiące rodzin. Zebrana przez dzieci kwota ponad 1,5 miliona zł to nie tylko rekord, który nie powinien zajmować ważnego miejsca w całym kolędowaniu i duchowej formacji, ale radość, że można pomóc wielu rówieśnikom, docierając pośrednio do ich serc.

Z kolędowaniem misyjnym wiąże się jednak inna, bardzo ważna sprawa, która często nam umyka: to, że same dzieci tworzące grupy mogą się przybliżyć do Chrystusa i Kościoła. 
 

 
ZOBACZ I POBIERZ PREZENTACJĘ