Wielkopostna Szkoła Animacji Misyjnej

Wielkopostna Szkoła Animacji Misyjnej zgromadziła w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie młodych przygotowujących się do posługi animatora wraz z animatorami, misjonarzami oraz wolontariuszami. ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ...

Pani Izabela Cywa zakończyła swoją misję w Bagandou

Izabela Cywa, z parafii pw. św. Antoniego w Krynicy, powróciła do kraju po zakończeniu swojej ponad trzyletniej misji w Republice Środkowoafrykańskiej. Należy ona do osób szczególnie zasłużonych dla szpitala w Bagandou w tamtym kraju.

Kardynał Émile Biayenda, arcybiskup Brazzaville - 40ta rocznica zamordowania

Kardynał Émile Biayenda, arcybiskup Brazzaville,  został uprowadzony, a następnie zamordowany 23 marca 1977 w Republice Konga. Jest jednym z trzech kardynałów, którzy w XX wieku przypłacili życiem swe posługiwanie dla Kościoła.

24 marca - Dzień Misjonarzy Męczenników

24 marca 2017 r. obchodzimy w Kościele po raz dwudziesty piąty Dzień Misjonarzy Męczenników. Wspominamy wtedy wszystkich zamordowanych misjonarzy i pracowników duszpasterstwa, którzy zginęli z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa.

Dodano: Czytaj całość
"Gdzie misjonarze - tam nadzieja" - Niedziela "Ad Gentes"

Tradycyjnie już II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku 12 marca hasłem Dnia są słowa "Gdzie misjonarze - tam nadzieja"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11