Uroczystości pogrzebowe ks. Józefa Kordka

W piątek rano w parafii św. Teresy w Allonnes, gdzie przez 2 ostatnie lata pracował zmarły ks. Józef Kordek, odbyły się uroczystości pogrzebowe i odesłanie jego ciała do Polski.

XXI spotkanie misjonarzy diecezjalnych

W dniach 15-16 sierpnia w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie miało miejsce XXI spotkanie misjonarzy diecezjalnych przebywających na urlopie. Przybyło ich dwudziestu dwóch i jedna świecka misjonarka. Reprezentowali oni osiem krajów z trzech kontynentów.

Zmarł ks. Józef Kordek, długoletni misjonarz w Republice Konga

W dniu 13 sierpnia 2018 r. w szpitalu w Saumur we Francji, zmarł ks. Józef Kordek, długoletni misjonarz w Republice Konga. Na kongijskiej ziemi spędził 23 lata. Swoją pracę misyjną zaczął w Owando, stolicy diecezji na północy Konga.

Prymicje biskupie w Pisarzowej

W dniu 12 sierpnia w Pisarzowej, w rodzinnej parafii biskupa Mirosława Gucwy, miały miejsce jego parafialne prymicje. Wzięło w nich udział ponad trzydziestu księży.

Misyjne posłanie do Brazylii ks. Przemysława Podobińskiego

W dniu 8 sierpnia w parafii pw. św. Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył krzyż misyjny i posłał na pracę ewangelizacyjną do Brazylii miejscowego rodaka ks. Przemysława Podobińskiego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11