AKTUALNOŚCI
ZŁOTY JUBILEUSZ PARAFII JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO ORAZ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KONGO-BRAZZAVILLE

Mija właśnie 50 lat istnienia parafii pw. Jezusa Zmartwychwstałego oraz Bożego Miłosierdzia w Brazzaville. Parafia świętująca dzisiaj swój Złoty Jubileusz. W ubiegłym roku minęło 40 lat od momentu, w którym tarnowscy księża fideidoniści przejęli parafię w stolicy Konga po francuskich księżach spirytynach. 

Dodano: Czytaj całość
Biskup tarnowski z wizytą w Seminarium Duchownym w Ndżamenie

W poniedziałek wieczorem 23 kwietnia przewidziana była wizyta w Bakara pod Ndżameną, gdzie mieści się międzydiecezjalne seminarium duchowne dla całego Czadu. Tutaj swoją formację teologiczną, duchową i pastoralną podejmuje 49 kandydatów do kapłaństwa. Wszyscy są Czadyjczykami oprócz jednego Kameruńczyka. Są to klerycy tzw. drugiego cyklu. Pierwszy cykl, o podobnej liczbie seminarzystów, dotyczący studium filozofii, zorganizowany został w mieście Sarh.

Dodano: Czytaj całość
Filmowe migawki z Czadu

Bp Andrzej wraz z delegacją odwiedza wspólnoty wśród których pracują tarnowscy misjonarze. Oto kilka migawek filmowych z ich pracy i ostatnich wydarzeń...

Dodano: Czytaj całość
Misyjne Krzyże już wręczone - tarnowscy misjonarze w Gnieźnie

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio poświęcił i nałożył krzyże misyjne duchownym i świeckim misjonarzom i misjonarkom. Wśród nich byli także trzej misjonarze z naszej diecezji: ks. Jan Baran, ks. Radosław Słowik oraz ks. Tomasz Fajt.

Dodano: Czytaj całość
NIECODZIENNA UROCZYSTOŚĆ W NDŻAMENIE - KONSEKRACJA KOŚCIOŁA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w parafii pw. Świętej Rodziny w Ndżamenie w dzielnicy Dembé, gdzie proboszczem jest ks. Stanisław Worwa pochodzący z Męciny (13 lat w Czadzie), a wikariuszem ks. Paweł Tabiś z Tarnowa (drugi rok w tym kraju) miała miejsce konsekracja kościoła dedykowanego Miłosierdziu Bożemu. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ...

Dodano: Czytaj całość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11