Misyjne Rekolekcje w Koszycach

Członkowie Szkoły Animacji Misyjnej, animatorzy misyjni, członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom oraz misjonarki świeckie w liczbie 43 osób wzięli udział w corocznych majowych rekolekcjach naszej misyjnej wspólnoty.

Ks. Mieczysław Pająk, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej, pracujący tam już od 20 lat, dzielił się z nami Słowem Bożym oraz swoimi przemyśleniami na temat naszego powołania do świętości. Św. Jan Paweł II mówił w 2002 roku, że „prawdziwy misjonarz to człowiek święty”. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ...

Wspólnie staraliśmy się ożywić w nas to pragnienie świętości, tak aby świadectwo naszego chrześcijańskiego życia pociągało innych do Jezusa. W rozpalaniu tego misyjnego entuzjazmu i pragnienia świętości pomagały nam żywe świadectwa misjonarzy. Obok świadectwa i migawek filmowych z pracy ks. Mieczysława w Bagandou, słuchaliśmy świadectwa świeckich misjonarzy.

P. Marek Sacha, który powrócił 2 tygodnie temu ze swojej misyjnej posługi w Boliwii oraz panie Małgorzata Pietrucha i Magdalena Słowik, które po powróciły z misyjnej posługi w Kamerunie, w szkole dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych, przedstawili młodym animatorom misyjnym przestrzenie i możliwości zaangażowania się świeckiego człowieka w pracę misyjną, mówili o potrzebie takiego świadectwa i o radości płynącej z ofiarowania cząstki swojego życia dla misji.

Pielęgniarka, również świecka misjonarka, p. Anna Warchoł, podzieliła się świadectwem swojej misyjnej pracy w szpitalu w Bagandou, gdzie pracował długie lata ks. Mieczysław.

Przepełnieni duchem modlitwy, dzięki pełnemu uczestnictwu Eucharystii i nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu młodzież mogła na zakończenie swoich rekolekcji dzielić radość z 10 nowymi absolwentami SAM-u, którzy właśnie ukończyli swoją podstawową dwuletnią formację misyjną i otrzymali uroczyście swoje dyplomy. Krzyże animatorskie otrzymają oni z rąk ks. Biskupa w niedzielę misyjną w czasie uroczystej liturgii w tarnowskiej katedrze.